powered by Agones.gr

Σάββατο 13 Νοεμβρίου 2010

Έμεινε στο… ρετιρέ

Καλήμερα φίλοι και φίλες του blog .
Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Μπουντεσλίγκα παρέμεινε η Ντόρτμουντ, η οποία επικράτησε 2-0 του Αμβούργου στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 12ης αγωνιστικής. Στο 49’ ο Καγκάβα και στο 71’ ο Μπάριος σημείωσαν τα γκολ που χάρισαν το «τρίποντο» στους νικητές.
Στα στοιχηματικα τώρα η Τριάδα μας χάλασε αφού Γκροιτέρ Φιρτ και Αουγκσμπούργκ μείνανε στο 1 - 1 του πρώτου ημιχρόνου χωρίς να σκοράρει καμία εκ των δυο ομάδων στην επανάληψη.
Στο σύστημα με μεγάλες αποδόσεις είχαμε 3 / 5 επιτυχίες και μας χάλασε το πάρτι η Καισερισπορ στο 90΄ λεπτό αφού σκόραρε με τον Ζαλαγιέτα και έφυγε με τη νίκη από την έδρα της Κονιασπορ , και το δεύτερο χαμένο παιχνίδι ήταν αυτό της Νίμ με την Τρουά  όπου η γηπεδούχος ομάδα σκόραρε στο 81΄και πήρε τους τρεις πολύτιμους βαθμούς για τη συνέχεια του πρωταθλήματος  αξίζει να σημειωθεί ότι η Νίμ έπαιζε με δέκα παίχτες από το 82΄μετα την αποβολή του Ζαράμπι.