powered by Agones.gr

Σάββατο 30 Οκτωβρίου 2010

Πρασίνισε το ντέρμπι ...

Ένας αγνώριστος στο δεύτερο ημίχρονο Παναθηναϊκός κατάφερε να γυρίσει το εις βάρος του σκορ του πρώτου ημιχρόνου και να κατακτήσει μια πέρα για πέρα δίκαια νίκη στο ντέρμπι των αιωνίων στο ΟΑΚΑ.Πρωταγωνιστής για άλλη μια φορά για το «τριφύλλι» ο Τζιμπρίλ Σισέ, ο οποίος πέτυχε και τα δύο γκολ για την ομάδα του Νίκου Νιόπλια. Το πρώτο γκολ ήρθε μετά από σέντρα του Χριστοδουλόπουλου στο 57’ και το δεύτερο πέντε λεπτά αργότερα μετά από μπαλιά του Λουίς Γκαρσία, ο οποίος έβγαλε τετ α τετ τον Γάλλο στράικερ που κέρδισε το πέναλτι και την αποβολή του Αβράαμ Παπαδόπουλου. Την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος ο Σισέ, ο οποίος ξεγέλασε τον Πάρντο και έκανε το 2-1.Το σκορ είχε ανοίξει για τους «ερυθρόλευκους» στο 37’ με μια προσωπική ενέργεια ο Κέβιν Μιραλάς, ο οποίος άδειασε όλη την αμυντική γραμμή του Παναθηναϊκού και αιφνιδιάζοντας τον Τζόρβα έγραψε το 1-0, που προς στιγμήν πάγωσε τους 50.000 οπαδούς των «πρασίνων» στο ΟΑΚΑ.